Artykuły

Turniej 13/14-04-2019 Kids Cup

Relacja McDonald’s Kids Cup IV – 13-14.04.2019

Ostatni turniej kwalifikacyjny II edycji Mc’Donalds Kids Cup (a VI przez nas organizowanej) przeszedł do historii!

Walka o czerwcowy Masters trwała do ostatniej chwili, co uczyniło zmagania młodych tenisistów i tenisistek jeszcze bardziej interesujące. Zapraszam do przeczytania relacji z imprezy!

Kategoria czerwona:

Faworytami turnieju byli od początku najwyżej rozstawieni Mikołaj Arent i Kaja Góra i… nie zawiedli! Spotkali się w finale, w którym Kaja w świetnym stylu wygrała pierwszego seta, ale potem zabrakło już sił i znów triumfatorem został Mikołaj. Na wysokim trzecim miejscu uplasował się Wowa Zalizietski , który po bardzo zaciętym meczu wygrał z Sebastianem Jabłońskim (startował także w kategorii pomarańczowej). We wcześniejszej fazie Kaja wygrała (7:1, 4:7, 5:4!) z Sebastianem, a Mikołaja o mały włos nie wyrzuciła z turnieju dzielna Nadia Przystańska (2:7, 7:5, 2:5), która ostatecznie zajęła 5 lokatę.

Mecze o dalsze miejsca także były bardzo zacięte. Szczególnie doświadczył tego Andrej Tatarnikov, który dwukrotnie (w fazie grupowej, a następnie w mini turnieju o 5 miejsce) przegrał z Julką Dębicką po decydującym punkcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na Mastersa!

Kategoria pomarańczowa dziewczynek:

Tradycyjnie nie było zbyt wielu uczestniczek, ale już w fazie grupowej doszło do bardzo zaciętej konfrontacji pomiędzy Igą Bitel a Asią Ścieszko. Wygrała ta druga – 5:7, 7:4, 5:3 i choć obie utorowały sobie drogę do półfinału, to Iga wpadła na główną faworytkę Zuzię Bąkałę i choć dzielnie walczyła (2:7, 4:7), to została jej tylko walka o trzecie miejsce. Po zwycięstwie 7:3, 7:5 z Mają Grzędą stanęła na najniższym stopniu podium. Za nimi uplasowały się Klaudia Cząstka i Emilka Hawrylak, która we wszystkich sześciu rozegranych setach zdobyła taką samą liczbę punktów ( nie 0, ani nie 1