Artykuły

Turniej 8/9-06-2019 Kids Cup Masters

Relacja MASTERS McDonald’s Kids Cup – 08.06.2019

Turniej Masters zwieńczył sezon 2018/2019. I było to zwieńczenie godne rangi tej imprezy… fenomenalne!
Nawet pogoda (1,5 h deszczu w środku turnieju) nie pokrzyżowała nam planów. Wszystko dzięki fantastycznym młodym tenisistom, którzy zaprezentowali wspaniały poziom gry i zaangażowania. Gratulujemy!
P.S. Relacja podobnie jak przed 4 laty powstaje w pociągu na trasie Wrocław – Warszawa. Zapraszam do lektury

Kategoria czerwona:
Niby najmniejsi, a poziom emocji jeden z najwyższych spośród wszystkich kategorii. Praktycznie cała czołówka cyklu na starcie najważniejszego turnieju sezonu. Co zapamiętamy? Obawy o rozpoczęcie zawodów z powodu deszczu, świetna postawa faworytów, czarnego konia z Głogowa i walkę do ostatniej piłki malutkich tenisistów.
Swojej publiczności nie zawiódł Mikołaj Arent. W całym turnieju główny faworyt stracił tylko jednego seta (brawo Jeremi Turlejski) w fazie grupowej. W finale nie dał szans Stasiowi Adamczakowi, który do Mastersa dostał się z głębokiej listy rezerwowej. Głogowianin, który już zebrał solidne doświadczenie w kategorii pomarańczowej, wygrał wcześniej z Nadią Przystańską broniąc piłek meczowych (aż 3). Potem pokonał rozstawioną z nr 2. Kaję Górę, która w walce o 3 miejsce wygrała z Sebastianem Jabłońskim.
Na plus turniej zaliczyli najmłodsi – 6-latkowie Antek Zdrojewski wyszedł z grupy i awansował do świerćfinału, Michał Święcicki walczył jak równy z równym ze starszymi i bardziej doświadczonymi w swojej grupie, a Aruś Święcicki wygrał swój pierwszy mecz w życiu. W przyszłym sezonie maluchy już mogą trochę namiesza