Turniej 07-06-2020 McDonald’s KIDS CUP

Relacja MASTERS - 04.10.2020

Ten turniej zapamiętamy na długo - niepewność z powodu pogody, zacięte pojedynki od rana do wieczora, triumfy faworytów i kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Dużo radości po wygranych i troszkę łez, ale przede wszystkim wielka nauka dla młodych adeptów tenisa. Masters 2020 przeszedł do historii!

 

Kategoria czerwona:

Połowa uczestników płci męskiej i połowa żeńskiej, a wszyscy na bardzo wysokim i wyrówanym poziomie. Mnóstwo trzysetówek - m. in. w obu półfinałach. W pierwszym Kajetan Jasak był mnimialnie lepszy w końcówce od Natalki Cytryckiej, a w drugim jego siostra bliźniaczka Natalka, pokonała w trzech setach Antka Zdrojewskiego. Ten po niesamowitym meczu o trzecią lokatę wygrał z Natalką (6:7, 7:6, 5:3 - takie wyniki były normą!). Młodsza siostra Anity - mistrzyni kategorii pomarańczowej - pokazała jednak, jak duży drzemie w niej potencjał. W finale Natalka była solidniejsza od brata i to ona wygrała turniej Masters! 

Z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Persak, która w poprzednich turniejach nie przebijała się przez fazę grupową. Tym razem wygrała grupę w której byli... Kajetan Jasak i Natalka Cytrycka. W ćwierćfinale przegrała z późniejszą zwyciężczynią, ale ostatecznie zajęła 5 miejsce!

Do kogo będzie należał kolejny sezon - ścisła czołówka przechodzi do kategorii pomarańczowej, więc jest to totalna niewiadoma!

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Natalia Jasak

2. Kajetan Jasak

3. Antoni Zdrojewski

4. Natalia Cytrycka

5. Ewa Persak

6. Julia Dębicka

7. Michał Święcicki

8. Zofia Wiatr

9. Franciszek Podgórski

10. Krystyna Magiera

11. Arkadiusz Święcicki

 

Kategoria pomarańczowa dziewczynek:

Faworytką od początku była Anita Cytrycka z Zielonej Góry, ale niespodziewanie przegrała w fazie grupowej z niemal bezbłędną Natalką Jasak. Dzięki tej wygranej Natalka wygrała grupę i trafiła w półfinale na... inną faworytkę Julkę Dębicką. Cóż to był za mecz! Przy stanie 5:7, 7:1 i 4:3 dla Natalki dziewczynki rozegrały bodaj najdłuższą wymianę w całej, siedmioletniej historii naszych turniejów! Niektórzy twierdzą, że było ponad 200 odbić!!!

W drugim półfinale spotkała się zwyciężczyni grupy B Nadia Przystańska i dopiero druga w grupie A - Anita. W drugim secie o wygranej decydowała złota piłka, ale dzielna Nadia nie dała rady. W meczu o trzecie miejsce Nadia wygrała pierwszą partię, ale potem kontrolę na korcie przejęła Julka i wskoczyła na podium.

Finał był popisem Anity, która zrewanżowała się Natalce za porażkę grupową. Wspaniałe pożegnanie z kategorią pomarańczową! Z większością dziewcząt spotkamy się w kolejnej edycji w katgorii zielonej. Szykują się jeszcze większe emocje!

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Anita Cytrycka

2. Natalia Jasak

3. Julia Dębicka

4. Nadia Przystańska

5. Marta Fast

6. Anna Omilanowska 

 

Kategoria pomarańczowa chłopców:

W tej kategorii faworyt był jeden i... zdecydowanie tej roli sprostał! Mikołaj Arent nie stracił w turnieju ani jednego seta. Dopiero w finale postawił mu się Tymon Piątek, ale piorunujący forhend i serwis Mikołaja był tego dnia za dobry dla rywali. Na trzecim stopniu podium stanął nasz turniejowy gigant - Antek Pelc, który nawet w kategorii zielonej jest zdecydowanie najwyższym graczem. Na kolejnych miejscach stanęli Kajetan Jasak, Antek Zasławski (zwycięzca cyklu kategorii czerwonej) oraz Andrei Tatarnikov. 

W przyszłym roku chłopaki będą podbijać kategorię zieloną. Nie możemy się już doczekać! 

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Mikołaj Arent

2. Tymon Piątek

3. Antoni Pelc 

4. Kajetan Jasak 

5. Antoni Zasławski

6. Andrei Tatarnikov

7. Bruno Banyś

8. Jeremi Turlejski 

 

Kategoria zielona dziewczynek:

Jeśli najlepsza zawodniczka z kategorii pomarańczowej, która ma już sukcesy w kat. zielonej nie wygrywa ani jednego meczu w grupie, to poziom musi być super wysoki. Anita Cytrycka walczyła dzielnie, ale minimalnie uległa Kai Górze, Martynie Petyniak oraz zwyciężczyni cyklu - Kalinie Lewandowskiej. Do dalszej fazy awansowały Martyna i Kalina. 

Z drugiej grupy nie udało się awansować Nataszy Lewickiej (wicemistrzyni cyklu)! Świetnie zagrała Julia Dębicka (3 w kategorii pomarańczowej) oraz Natalia Zabłocka. 

Natalia z rozpędu w półfinale pokonała Kalinę, a w meczu o tytuł, niespodziewaną finalistkę - Julkę! Od ostatniego turnieju Natalia stała się jeszcze bardziej regularna, a przy okazji wzmocniła grę i odporność psychoczną. Wielkie gratulacje!

W meczu o trzecie miejsce jedną piłką (dosłownie) wygrała świetnie dysponowana Martyna. Najlepsze w cyklu zawodniczki zajęły odpowiednio 4 (Kalina) i 5 (Natasza) miejsce.

Większość z nich w kolejnym sezonie będzie już atakować czołówkę kategorii żółtej, czego im serdecznie życzymy!

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Natalia Zabłocka

2. Julia Dębicka

3. Martyna Petyniak

4. Kalina Lewandowska

5. Natasza Lewicka

6. Kaja Góra

7. Anita Cytrycka

8. Marta Fast 

 

Kategoria zielona chłopców:

Jedyna kategoria rozegrana w całości na kortach zewnętrznych ceglastych. Swoje grupy pewnie wygrali Kuba Ferenz oraz Mikołaj Dumicz (zwycięzca cyklu). To jednak nie oni zmierzyli się w finale! Mikołaj musiał w półfinale uznać wyższość Szymona Ciemnego z Sycowa, a Kuba nie sprostał niewysokiemu, ale super regularnemu Filipowi Nowakowi z Polkowic. 

Kuba w meczu o trzecie miejsce miał też dwie piłki meczowe, ale to ostatecznie Mikołaj stanął na podium! Było tak blisko...

W finale Filip walczył jak lew, ale znakomicie dysponowany Szymon wygrał przewagą dwóch gemów. Chłopaki z kategorii żółtej - uważajcie! Zieloni mistrzowie już nadchodzą!

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Szymon Ciemny

2. Filip Nowak

3. Mikołaj Dumicz

4. Jakub Ferenz

5. Aleksander Sudoł

6. Teodor Dzwolak

7. Robert Rymanowski

8. Szymon Dróżdż

 

Kategoria żółta dziewcząt:

Od początku emocje na najwyższym poziomie. Pechowa kontuzja jednej z faworytek - Kingi Borowskiej, niesamowita dypozycja Zuzanny Figlak oraz super zacięty mecz Wanessy Hausy ze zwyciężczynią cyklu - Karoliną Nadałą, który Wanessa wygrała po... złotej piłce 7:6 w tie-breaku!

Ten mecz spowodował, że Karolina zajęła drugie miejsce w grupie i musiała stanąć naprzeciw Zuzi Figlak, która przyjechała w świetnej formie. Dysponująca potężnym forhendem Zuzia wygrała z wysoką zawodniczką z Głogowa, a w finale już czekała na nią Wanessa, która napędzona poprzednim zwycięstwem pokonała Legniczankę - Zuzannę Bąkałę.

W finale Wanessie zabrakło już sił - i fizycznych i mentalnych, dzięki czemu Zuza mogła cieszyć się z triumfu w turnieju Masters. Trzecie miejsce, po bardzo zaciętym meczu, zajęła druga Zuzia, która pokonała po tie-breaku bardzo już zmęczoną Karolinę, z którą musieliśmy się już pożegnać. Od przyszłego roku nie będzie już "KID" a "WOMEN OPEN", czyli kategoria "Open Kobiet" i w takich turniejach będziemy jej kibicować. Na koniec odebrała jeszcze piękną statuetkę za zwycięstwo w cyklu. Gratlujemy wszystkim zawodniczkom i z większością widzimy się w kolejnym cyklu!

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Zuzanna Figlak

2. Wanessa Hausa

3. Zuzanna Bąkała

4. Karolina Nadała

5. Michalina Iwachów

6. Zofia Walczak

7. Kinga Borowska

 

Kategoria żółta chłopców:

Już faza grupowa dostarczyła wielu emocji. Niewykożystane okazje Szymona Małozięcia w meczu z regularnym do bólu Kubą Pałacem, zaważyły na jego awansie do półfinału. Skorzystał na tym pokonany przez Szymona, Antek Dujicz, który pewnie wygrał z Kubą. Całą grupę dość pewnie wygrał główny faworyt - zwycięzca cyklu Paweł Piskozub.

W drugiej grupie nie było mocnych na Filipa Hrycyszyna. Drugie miejsce i awans do najlepszej czwórki wywalczył Piotr Jóźków, który w kluczowym meczu pokonał Kubę Kobylnika. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Szymon Gembara, który jednak minimalnie uległ Piotrkowi i Kubie.

Półfinały były bardzo wyrównane i stały na wysokim poziomie. Dysponujący znacznie lepszymi warunkami fizycznymi Filip okazał się minimalnie lepszy od rozpędzonego Antka, a pobudzający się niemal co każdą piłkę Paweł, także różnicą dwóch gemów, pokonał Piotrka. W meczu o trzecie miejsce Antek był trochę bardziej regularny i choć wyszedł z grupy rzutem na taśmę, stanął na podium!

Bardzo emocjalny finał zmierzał już w kierunku tie-breaka, ale Filip nie wykorzystał aż 4 piłek, które mogły mu zapewnić walkę w decydującej rozgrywce i to Paweł mógł głośno cieszyć się ze zwycięstwa.

Czy w kolejnym sezonie najlepsi zawodnicy zostaną z nami czy będą już zbyt wysoko w rankingu PZT, by u nas grać? Będziemy im kibicować bez względu na to, gdzie będą rywalizować! 

Klasyfikacja turnieju Masters:

1. Paweł Piskozub 

2. Filip Hrycyszyn 

3. Antoni Dujicz 

4. Piotr Jóźków 

7. Jakub Kobylnik

3. Szymon Małozięć

5. Szymon Gembara 

8. Jakub Pałac 

 

Po 11 godzinach z tenisem wyczerpani organizatorzy regenerowali się prawie cały następny dzień, ale... już są gotowi na kolejne turnieje!

Wkrótce ogłosimy terminy kolejnego, ósmego już cyklu WTA McDonald's KIDS CUP (4 edycja z naszym sponsorem tytularnym), na który już teraz serdecznie zapraszamy!!!

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Aleksandra Bulatovica i McDonald's (w szczególności niezastąpionej Kindze Radzikowskiej!) za wsparcie. Bez Was tych turniejów, by nie było!

Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę obiektów @OMEGASPORT (Stanisław Francuz, Anna Kurpas i cały zespół - dziękujemy!) oraz dla zawsze gościnnego @KKTWrocław (prezes Tomasz Śmiechowicz). Za oprawę graficzną dyplomów i wsparcie mentalne firmie @EDUMART i wszystkim, którzy nam pomagają i nas wspierają (choć nie jest ich dużo - zapraszamy do współpracy!).

Do zobaczenia w kolejnym cyklu!

Z tenisowym pozdrowieniem,

Grzegorz Święcicki

Współzałożyciel WTA - Wrocławskie Turnieje Amatorskie

Copyright (c) WTA Wrocławskie Turnieje Amatorskie 2013-2014. All rights reserved.
Designed by olwebdesign.com